Tuesday, June 19, 2012

Elustiili muutus Kairit Tuhkanen vol.5


Jätkame kaalu teemal. See postitus on Kairiti poolt viimane iganädalane kirjutis, mis kajastab regulaarselt tema treeninguid ja toitumist.   Aegajalt Kindlasti kirjutab ta ka edaspidi minu blogis kuidas tal treeningutega läinud on ja miks mitte mõnel teisel teemal.Suve jooksul püüame organiseerida ka fotosessiooni Kairiti fantastilisest bikiinivormist :) Mina ise planeerin alustada treeningutega järgmisest nädalast, panen paikka võistlused ja eesmärgid ning jagan seda kindlasti teiega. 

Seniks fantastilist jaaninädalat!

Kairiti postitus:


MIS VÄRK SELLE KAALUGA ON?! VOL.2

Veel üks nädalavahetus üle elatud ja nagu esmaspäeviti kombeks, olen taas valmis sportlaseks ümber kehastuma.

Eelmisel nädalal vestlesin Marek Morozoviga mitmeid kordi kehakaalu ja toitumise teemadel. Ka tema kinnitas, et ideaalne kaalunumber on iga inimese puhul erinev. Mina ei peaks ennast tõesti igal hommikul kaaluma- piisab, kui teen seda kord nädalas. Kindel on aga see, et keha vormi muutmiseks ei piisa ainuüksi treeningutest- alati peab üle vaatama ka oma söögikorrad ja tarbitud toiduainete kogused! Et ma tema jutust paremini aru saaksin, tõi ta ühe vahva näite:

Suur Pirn tahab ennast vormi saada ja hakkab regulaarselt spordiklubi külastama. Ta käib korralikult 3-4 korda jõusaalis/rühmatrennis, kuid soovitud tulemust ei tulegi- poole aasta möödudes on suurest pirnist saanud lihtsalt  väike pirn...
 

Näide oli mõjuv ja tänaseks olen ka ise Mareki kirjutatud toitumiskava optimismist pakatav omanik!
Teoorias on mul nüüd hea vormi valem olemas. Spetsiaalselt minule koostatud treeningkava ( Egle Eller- Nabi), toitumiskava ( Marek Morozov) ja minu enda suur-suur tahe kõiki õpetussõnu järgides kuuluda edaspidi praktikute, mitte targutajate hulka, peaks minu füüsilises vormis tagama märgatavad muutused juba lähimate kuude jooksul. 
Möödunud kuul külastasin Sparta Spordiklubi 12 korral (3 korda nädalas). Oli päevi, mil helistasin Eglele mitmeid kordi ja palusin erinevaid alternatiive jõusaalile. Olin sõna otseses mõttes ajahädas. Egle soovitas mul kõigepealt maha rahuneda ja kiiretel aegadel asenada jõusaal pikema jalutuskäiguga värskes õhus.
Hädaldasin, mis ma hädaldasin- lõpuks leidsin end ikkagi Reeboki vikerkaarevärvilisi trenniriideid kokku pakkimas ja kõige ebaloogilistematel aegadel Sparta poole sammumas. Mis ma muud oskan öelda, kui et mu südametunnistus ei luba trennigi vahele jätta...

Tänasega lõpetan oma iganädalased postitused siin Egle blogis. Minu teekond tervislikuma elustiili poole on alles lapsekingades, aga võin Teile kindlalt lubada, et SPARTAS KOHTUME!


Kairit ja EgleMonday, June 11, 2012

Elustiili muutus- Kairit Tuhkanen vol.4


Selle nädala postitus on ühel kõige populaarsemal teemal-KAAL! Kuidas selle kaaluga siis on? Ühest küljest on muidugi hea teada palju me kaalume, lihtsalt selleks, et saaksime aimu, kas oleme tervislikus kaalus või mitte. Samas liigne kaalule ja numbritele keskendumine võib muutuda ahistavaks ja kurnavaks. Hakkame iga päev end kaaluma ja nuputame, miks need numbrid ei lange. Veel hullem kui mõnel päeval on kaalu number veidi suurem.  Lõpetame analüüsides igat ampsu mis eelmisel päeval sõime jne. Tegelikult on täiesti normaalne, et kaalumegi mõnel päeval veidi rohkem olenevalt mis just söönud oleme, millist trenni teinud.(naistel mängib rolli ka,kas on  lähenemas päevad)

Mul endal on viimasest võistlusperioodist samuti huvitav kogemus kaaluga. Kõige tihedamalt küsiti ka minult, et palju ma kaalun?!  Ma lõpuks enam ei saanud aru, mis see info kellelegi annab. Leidsingi end jälle pikemalt selgitamast, et tegelikult mu võistluskaal ja tavakaal erineb umbes 2,5-3 kg. Tihti ahhetati, et oi kui peenike sa oled! Siis jälle, et liiga vormis. (kõik on ju spetsialistid :) ) Viimane piisk oli see kui olin ise valmistumas hooaja viimaseks võistluseks -  Euroopa Meistrivõistlusteks ja ühel koosolekul mainis üks naisterahvas kõigi ees: „piltidel oled päris ilus, aga ma ei tea, minu arust ikka väga peenike, kas tunned end ise ilusana?!" Viimane polnud mõeldud küsimusena. Vastasin vaid et olen oma võistluskaalus, kuigi tundsin kuidas see kommentaar mind väga häiris. Endamisi aga mõtlesin, et huvitav mis saaks kui järgmisel korral ise vastu uuriksin, „Olete nagu juurde võtnud paar kilo. Kas ise tunnete end ikka hästi?“  Minu enda kehakaalu paneb paika enne võistlusi mu treener  Natalija Kiivikas ja pigem on number mulle orientiiriks, millest lähtuda kui endale toitumiskava koostan ning lõpuks loeb ikka välimus. JA NII ON KÕIGI PUHUL! Loeb ju kuidas me end oma kehas tunneme, oma riietes, oma pesus, alasti..
Kairitile soovitasin kohe, et paigutaks oma kaalu kuhugi kaugemale ja sinna mõnda aega ei astuks. Tal polegi ju eesmärgiks kaalu langetada vaid kasvatada veidi lihastoonust, mis kaalub oluliselt rohkem kui rasvkude. Tihti võibki olla, et kaal jääb samaks, aga visuaalselt oleme saledamad ja toonuses. Ma usun, et läheb lihtsalt veidi aega ennem kui Kairit leiab enesekindluse selles osas, et ta ise teab kõige paremini milline ta välja peab nägema ja selgub, et ongi ideaalkaalkaalus.


Kairiti postitus:

MIS VÄRK SELLE KAALUGA ON- NAGU PÄRISELT?!

Tänase postituse teema keerles minu peas juba enne reedest jõusaali külastust. Pärast seda, kui ajakirjandus Eesti rahvale minus tärganud spordihuvi kajastas, olen järjepidevalt vastanud kahele küsimusele: kui palju sa juba kaalust alla oled võtnud ja mida sa sööd, et sa nii kõhna oled?
Olles häälestatud oma elustiili muutmisele ja püüdes enda peegelpildile naeratada, teevad need küsimused mind pehmelt öeldes rahutuks. See on hämmastav, kui oluliseks peavad inimesed võimalikult väikest kaalumise tulemust! Kui Spartas minu füüsilist vormi analüüsiti, sain teada, et 174cm pikkuse naisterahva kohta on kaal 61 kg väga hea näit. Testi lõppedes oli Egle ja Argo üksmeelne otsus, et numbrilises mõttes pole mul vaja midagi kaotada ja  sellest lähtudes saab prioriteediks kasvatada keha lihasmassi. MASSI!!!! See ju kaalub ja loogiliselt võttes ka suurendab minu kehakaalu!?? Pärast Spartas toimunud mõõtmist keelas Egle mul päeva pealt ära oma igahommikuse kaalumise ja selle tulemuste üles kirjutamise- olin selle tegevusega sisustanud treenimisele eelnenud 5 kuud. Minu kehakaal kõikus selle aja jooksul 63 ja 59 kg vahel.
Möödunud nädalavahetuse veetsin töökohustusi täites Pärnus toimunud Grillfestil. Mitmeid kordi öeldi mulle võõraste inimeste poolt, et olen liiga kõhna ja võiksin rohkem süüa... Sellised sõnad mõjuvad mulle  kui ebasiirad ja pugejaslikud komplimendid. Ma tõesti ei arva, et olen liiga kõhna!
Igatahes... Ma tahan iseenda jaoks selle kehakaalu asja selgeks saada- milline siis ikkagi peaks olema number, millest ma kaalule astudes mööda ei tahaks vaadata.
Make Up Store`is töötades olen tutvunud väga toredate inimestega ning paljud neist on ka Sparta Spordiklubi liikmed. Üks kena naisterahvas kiitis mulle taevani treener Marek Morozovi poolt koostatud toitumiskava, mis treeningkavaga kahasse on ta elu tippvormi viinud. Hmmm... no miks ka mitte, püüan legendaarse härra Morozovi täna Spartas üles leida ja juba järgmises postituses tema arvamust teemal “MIS VÄRK SELLE KAALUGA ON?!” ka Teiega jagada...

Teie kaalukaid arvamusi ootama jäädes,
Kairit ja Egle

Monday, June 4, 2012

Elustiili muutus- Kairit Tuhkanen vol.3


Eelmisel nädalal leppisime Kairitiga kokku, et proovib kava üksi jõusaalis läbi teha. Printisin talle kava välja, kirjutasin raskused juurde ja andsin paberi kätte. Ise alustasin samal ajal teise personaaltrenniga ja julgustasin,et kui kusagil hätta jääb, siis andku kohe märku, saan juhendada ja aidata. Ja uskuge või mitte, aga  ta tuli vaid ühel korral. Ma ei teagi kas see oli halb või hea. Küsisin peale trenni kuidas oli ja ta vastas- SUPER! Järgmisel kahel korral läks juba päris üksi ja andis samasuguse hinnangu igale korrale. Mul oli ta üle hea meel, sest algselt kartsin just seda, kas ta on ka üksi sama motiveeritud trenni minema. Kuid, samas oli nagu veidi kahju ka... et üksi ka kõik SUPER oliJ Oleks vist tahtnud kuulda, et sain küll hakkama, aga sinuga alati toredam koos treenidaJ

Kairiti kommentaar treeningutele
KEVADINE KÄRBES

Kõik, mis puudutab trenni, sujub siiani suurepäraselt. Hoopis teine lugu on aga minu trennivarustuse kokkupaneku ja ajatajuga. Möödunud nädalal õnnestus mul iga kord midagi koju unustada. Küll käterätt, küll sokid... Kahtlustan tõsimeeli, et minu “kevadise kärbse” oleku põhjuseks saab olla vaid üks asi- sportlik mõtteviis, mis halvab kõik mu ülejäänud meeled...
Õnneks leiab Sparta kõikidele probleemidele lahenduse! Läksin oma muredega administraatori juurde ja hetk hiljem olin uute sokkide õnnelik omanik. Tunnike hiljem selgus ka teine tore tõsiasi, et paberrätikud kuivatavad sama hästi, ehk isegi paremini, kui pehmed ja mõnusad saunalinad. J
Kui ma siin juba nii avameelne olen, siis tunnistan ausalt, et viimasel korral läksin peaaegu Sparta ukse juurest tagasi koju, sest olin trennipüksid koju jätnud... Pärast seda püüan oma spordikoti kokku pakkida juba eelneval õhtul nüüdseks kindla süsteemi järgi:

PLUUS, PÜKSID, PESU, SOKID
PAPUD KAASA KINDAD KOTTI
SEEP, ŠAMPOON JA PALSAM KAA
RÄTIK REEBOK MÄRGIGA!

Ajaliselt peaks mul trenni peale kuluma umbes tund- vähemalt nii väidab mu treener.
Ütlen aualt, et mina selle ajaga hakkama ei saa. Täna tegin 15minutit soojendust, kogu Egle poolt koostatud kava, käisin pesemas, külastasin Sparta Fitshopi- kelle järgi kulus selle programmi läbimiseks 1 h ja 45 min. Kui kevad ja kärbsed kõrvale jätta, siis kas ma olen lihtsalt aeglane?

Päikest,
Kairit Mis puutub unustamisse, siis olen nii mõnigi kord end leidnud samast olukorrast - küll ununes top, teine kord jälle rätik. Õnneks on mul Spartas kapp, kus alati vahetusriided ja trennimuusika, juhul kui midagi koju ununeb. Ühel korral vajutasin tabaluku kapi ees kinni ja võtme kappi ning läksin pesema. Kuna olin trennis hommikul vara, siis ootasin pesemast tulles rätik ümber päris kaua enne kui keegi riietusruumi tuli ja  sain paluda, et kutsutaks administraator varuvõtmega. Mõtlen, alati, et ju see näitab, et mõtted vaid spordil. Sama kehtib kindlasti ka Kairiti puhul - temast on saanud sportlaneJ